Alpha Hydroxy Acid facial treatments with BIODROGA MD / BIODROGA MD Keemiline koorimine AHA hapetega

A little bit more than a month ago I had a chance to try out Alpha Hydroxy Acid facial treatments. This was something new and exciting for me. I never had visited cosmetologist before, so I was a little nervous but, I knew I’m going to trust my face to a professional. I stepped into the cosmetologist office with excitement and curiosity. If you want to know how everything worked out, keep reading.

Natuke rohkem kui kuu aega tagasi oli mul võimalus proovida BIODROGA MD Keemilist koorimist AHA hapetega. See oli minu jaoks midagi uut ja põnevat. Ma ei olnud kunagi kosmeetikut varem külastanud, kuid ma ei pabistanud, sest teadisn, et tegemist on professionaaliga. Ma astusin kosmeetiku kabinetti uudishimu ja põnevusega. Kui soovid teada saada, kuidas kõik läks, jätka lugemist.

photostudio_1493662431616

 

The facial treatments were done by a cosmetologist Evelyn Velström. In addition to alpha hydroxy acid facial treatments, she is skilled in other type of facial treatments, pedicure, and epilation. If you are interested to find out more, here is her homepage-  https://www.kosmeetikevelyn.ee/ She speaks Estonian, Russian, and English, which means two from the six most important languages in the world are covered. (Out of the topic- can you name all six of them? Leave the answer in the comments.)

Näohooldusi viib läbi kosmeetik Evelyn Velström. Lisaks keemilisele koorimisele teeb ta ka teisi näohooldusi, pediküüri ja epilatsiooni. Kui soovid rohkem infot, siis koduleht on siin  https://www.kosmeetikevelyn.ee Ta räägib eesti, vene ja inglise keelt, mis tähendab, et kaks kuuest kõige tähtsamast keelest on kaetud. (Teemaväine põige- kas sa oskad nimetada kõik kuus olulist maailma keelt? Jäta oma vastus kommentaaridesse.)

So what is Alpha Hydroxy Acid facial treatment and who needs it?

Alpha hydroxy acids or AHAs rejuvenate the skin by encouraging the shedding of old, sun-damaged surface skin cells. AHA preparations are recommended for those whose skin is showing signs of ageing. Fine lines, brown marks and dry spots can improve with regular applications or peels. Alpha hydroxy acid facial treatments are also helpful for those who have or are prone to acne, have uneven complexions, large pores, unclean skin, pigment spots, or tired, dull complexions. The treatment helps skin to renew itself, decrease  the sharp edges of fine lines, and prevent forming new ones. Treatments clear up the complexion, lighten up pigment spots, and open pores.

For the best results it is suggested to have AHA treatments five to six times over a seven to ten day period.  

Mis on alfahüdroksiidhapetega koorimine ja kellele see vajalik on?

“Alfahüdroksiidhapetega koorimine on pindmine keemiline koorimine ja tänu tõhusale toimele jõutakse märgatavate positiivsete tulemusteni juba esimese hooldusega. AHA hooldus on tõhus, mitte invasiivne meetod naha ebapuhtuste, pigmendilaikude, ebaühtlase jume, keratiseerumisprobleemide, vanuseplekkide, suurenenud pooride, aknearmide, päikesekahjustuste ja tuhmi, hallijumelise naha vastu. See vabastab keratiseerunud nahaosakesed ja soodustab naha õrna uuenemist, vähendab olemasolevaid kurrukesi, kortsukesi ja kuivusejooni, hooldab naha struktuuri muutes jume klaariks, muudab pigmendilaigud heledamaks ja takistab uute teket, avab poorid ja aitab rasukorgikesi eemaldada. Protseduur ei häiri igapäevaelu ja igapäevaste tegevustega on võimalik kohe jätkata, võimalik punetus/ärritus kaob peale hooldust lühikese aja jooksul, naha seisund paraneb kohe peale esimest hooldust: poorid ahenevad, nahk on värskem ja siledam.

Parimate võimalike tulemuste saamiseks on soovitatav teha 5-6 hooldust 7-10 päevaste vahedega, kuid muidugi kõik sõltub naha seisundist, nahatüübist ja soovitud tulemustest.”

Info võetud https://www.kosmeetikevelyn.ee/naohooldused

photostudio_1493662621263

How it is all done? / Kuidas see kõik toimib?

The first thing is to sit back in the chair and relax. After talking about the skin type I had, she chose the right products to cleanse my face. Evelyn uses products from Annemarie Börlindi and VIVI.

Esiteks, vast kõige olulisemaks on rahulikult istuda kosmeetikutooli ja lõõgastuda.

Enne protseduuridega alustamist Evelyn uuris, mis tüüpi näonahk mul on, et valida välja just mulle sobivad tooted. Evelyn kasutab näohoolduseks tooteid Annemarie Börlindilt ja VIVIlt.

After cleansing, the next step was peel, which was followed by the Alpha Hydroxy Acids. She applied the ointments with a brush. The peel prepares the skin for AHAs. If you don’t feel the peel, you will definitely feel the AHAs. It will make the skin tingle. The tingling sensation is especially felt on parts where the skin is thinner or more sensitive. I felt it every time around my lips and eyebrows. It isn’t anything painful or unpleasant. It is just something different.

Pärast näopuhastamist järgnes “peel/piiling”, mis oleks eesti keeles ehk koorimine, millele omakorda järgnes keemiline koorimine AHA hapetega. Eelnev koorimine valmistab naha ette AHA hapetele ning tulemus on tõhusam.

Kui sa ei pruugi tunda peeli, siis sa kindlasti tunned AHA happeid. AHA happed panevad naha natuke kihelema. See on eriti tuntav kohtades, kus nahk on tundlikum või õhem. Mina tundsin AHA hapete kihelevat toimet just huulte ümbruses ja kulmude peal. See ei ole mitte midagi valulikku ega ebameeldivat, vaid lihtsalt midagi teistsugust.

During the treatment she lit a ring light above my face to control the situation. AHAs make the skin go slightly pink which means it is working.

Selleks, et oleks kontroll näonaha ja AHA hapete mõju üle, lülitas Evelyn sisse ka ringvalgustuse, suunates seda just minu näole. AHA happed panevad naha natuke roosatama, mis tähendab, et need toimivad.

When the AHAs time was over, she applied a neutralizer to my face. And oh, my, god, that was something I dreaded every time. For the first few seconds it was a really strong, tingling sensation. I think I could describe it as if using a cooling cream on a sunburn. At first it tingles and then after a second everything is cool. AHAs take the skin’s ph balance through the roof and that’s why neutralisation is utmost important. If you are doing acid treatments on your skin, you have to neutralise it afterwards. It is the same when you wash your face with water, you have to use toner afterwards. Balanced ph is one of the key factors in healthy skin.

Kui AHA hapete aeg oli möödas, järgnes neutraliseerija. See oli alati moment, mida ma kõige vähem ootasin. Neutraliseerija tekitab hetkeks tugeva kihelustunde. Seda võiks kirjeldada ka kui tunnet kui sa paned jahutavat kreemi päikesepõletusele. Alguses kiheleb, aga mõni sekund hiljem on kõik mõnus ja maha rahunenud. AHA happed viivad ph-taseme näol tasakaalust välja ja sellepärast on oluline kasutada neutraliseerijat. Samamoodi on tegelikult ka siis, kui pesed nägu veega. Pärast veega näo pesemist tuleb kasutada toonikut, et taastada näo normaalne ph-tase. Tasakaalus ph-tase on terve näonaha üks olulisemaid faktoreid.  

After AHAs and neutralisation, came mechanical cleansing. For that Evelyn used a special tool to remove black and white heads from the skin. She also removed milums from around my eye which was painful but good. I though I will never get rid of those. PS: Don’t try to get rid of them on your own. Go and see a cosmetologist for that.

Pärast AHA happeid ja neurtaliseerimist tuli mehaaniline puhastus. Selle jaoks kasutas Evelyn spetsiaalset tööriista, mis on disainitud just must- ja valgepeade eemaldamiseks. Evelyn eemaldas samuti mu silma ümbert miilumid. Ma arvasin, et ma ei saa kunagi neist lahti. PS! Ära mitte kunagi ürita neid ise eemaldada! Külasta selleks kosmeetikut!

photostudio_1493662491954
The design elements in the ceiling

When mechanical cleansing was done she applied face serum. All that to prepare skin for a mask. With AHA treatment she uses a collagen mask. It is a thicker layer of soft material which is infused with a collagen solution. The mask goes all over the face. Only nose area was cut open so I could breathe, obviously. For me it was again something new. I have never experienced a mask which covers both eyes and mouth. Before applying the mask, she asked if I was okay with it, so you can express your worries if you should have any.

Kui mehaaniline puhastus oli tehtud, järgnes näoseerum. See valmistas näo ette maskiks. Biodroga MD keemilise koorimisega käib koos kollageenmask. Mask on paksemast materjalist ja läbi immutatud kollageenlahusega. Evelyn kattis terve mu näo maskiga, ainult hingamiseks olid avad sisse tehtud. Minu jaoks oli see midagi uut. Ma polnud kunagi teinud/kandnud maski, kus ainult nina oleks olnud vaba. Enne maski pealekandmist Evelyn uuris järele, et kas see on minu poolt aktsepteeritav ja ega mul vastumeelsusi ei ole. Selles mõttes, et ei pea muretsema, kõik on läbiräägitav ning vajadusel saab ka suu ja silmaavad maskile lõigata.

During the mask Evelyn gave me a shoulder, decollete, and a hand massage. It was so nice and relaxing that I almost even fell asleep one time. Thanks to her skilled hands I got rid of a shoulder pain I constantly had. If you are working behind a desk for eight hours a day, you probably know what I am talking about.

Maski ajal Evelyn tegi mulle õlgade-, dekoltee- ja kätemassaži. See oli nii mõnus ja lõõgastav, et ma peaaegu jäin ühel korral magama. Tänu tema osavatele kätele sain ma lahti ka pidevast õlavalust, mis mind ikka ja jälle kimbutas. Kui sa oled kontoritööline, kes istub kaheksa tundi laua taga, siis sa ehk isegi tead, millisest õlavalust ma räägin.

When masking time was over, she toned my face, applied serum, face cream, and eye cream. It is also crucial to protect skin with sunscreen, so keep that in mind too!

Kui maskitamise aeg oli möödas, järgnes näotoonik, -seerum ja -kreem ning lisaks ka silmaümbruse kreem ja päikesekaitse. Pärast happekoorimisi on oluline kaitsta oma nägu päikesekaitsega!

photostudio_1493662431616
A piece of Estonian art on the wall

After the first treatment, the next day my skin was sensitive but that was from the mechanical cleansing. I had a lot of clogged pores and blackheads which Evelyn removed and my skin wasn’t too happy with it. By the second day´s morning all was okay again. I didn’t notice any skin shedding or any troubles. I had some new white heads during the weeks but that is quite normal for me.

Pärast esimest külastust oli mu nägu järgmine päev tundlik ja veidi paistes. Paistetus oli tingitud mehaanilisest puhastusest. Mul oli päris palju ummistunud poore ja mustpäid, millest enamus sai eemaldatud esimese korraga. Teise päeva hommikuks oli kõik taas normaliseerunud. Ma ei märganud nahaketendust ega muid probleeme. Nädala jooksul tekkis paar valgepead, aga see on minu jaoks tavaline.

Overall, I had six treatments, during which I graduated from 30% to 50% acid strength. With every treatment my skin got better. My skin looks smoother and I don’t have as many black and white heads as before. Evelyn also removed the milums around my eyes.

She is skilled and knows exactly what she is doing. Thanks to her many courses, and her personal interest, she also knows the products she is using. They all are natural and clean.

Kuuri pikkuseks oli kuus hooldust, mille jooksul kasutatavate hapete tugevus tõusis 30st protsendist 50ni. Nüüd mu naha struktuur on palju ühtlasem ning mul ei ole enam nii palju mustpäid, kui enne. Evelyn eemaldas ka miilumid mu silmade ümbert.

Evelyn on professionaalne ja tänu erinevatele kursustele teab ta täpselt, mida ta teeb. Ta on ka isiklikult huvitatud kasutatavate toodete koostisest ning sellepärast võib olla kindel, et need on looduslikud ja puhtad lisaainetest.

That was my experience with Alpha Hydroxy Acid facial treatments with BIODROGA MD.

Selline oli minu kogemus Biodroga MD Keemilise koorimisega AHA hapetega.

If you are interested to visit cosmetologist Evelyn Velström, then here is her homepage https://www.kosmeetikevelyn.ee/ The homepage is in Estonian but you can contact her through email or Facebook. She speaks Estonian, Russian, and English.

Kui sa oled huvitatud külastamast kosmeetik Evelyn Velströmi, siis siin on tema kodulehekülg https://www.kosmeetikevelyn.ee/ Koduleht on küll eesti keeles, aga sa saad temaga ka kontakteeruda läbi e-maili või Facebooki. Ta kõneleb eesti, vene ja inglise keelt.

If you have any questions or comments, don’t hesitate to let me know.

Also, make sure you like and follow my blog, my Bloglovin´ page, my Twitter,  my Facebook page, and Instagram so you won’t miss out on any future posts! You can also check out my Pinterest. If you have a Snapchat, add me- Adryanawp.

Thank you for reading,

Adryana

Kui teil on küsimusi või kommentaare, ärge kõhelge neist mulle kommentaarides teada anda.

Samuti ärge unustage vajutada “meeldib” ning jälgida mu blog, mu Bloglovin´ lehte, Twitterit, Facebook lehte ja Instagrami, et te ei magaks maha uusi postitusi. Võite pilgu peale visata ka mu Pinterestile.  Kui teil on olemas ka Snapchat, lisage mind- Adryanawp.

Tänan lugemast,

Adryana

 

.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s